Тропарь и кондак Тихвинской иконы Божией Матери

Тропарь храма, глас 4
Днесь, яко солнце пресветлое, / возсия нам на воздусе всечестная икона Твоя, Владычице,/ лучами милости мир просвещающи,/ юже великая Россия,/ яко некий дар Божественный /свыше благоговейне восприимши,/ прославляет Тя, Богомати, всех Владычицу,/ и от Тебе рождшагося Христа Бога нашего величает радостно./ Емуже молися, о Госпоже Царице Богородице, /да сохранит вся грады и страны христианския/невредимы от всех навет вражиих/ и спасет верою поклоняющихся Его Божественному//и Твоему пречистому образу, Дево Неискусобрачная.

Кондак храма, глас 8
Притецем, людие, к Деве Богородице Царице,/ благодаряще Христа Бога,/ и, к Тоя чудотворней иконе, умильно взирающи, припадем и возопием Ей:/ о Владычице Марие, присетивше страну сию Твоего честнаго образа явлением чудесно,/ спасай в мире и благовременстве вся христианы,/ наследники показующи Небесныя жизни, Тебе бо верно зовем:// радуйся, Дево, мира спасение.

Благодарственный тропарь, глас 4

Благодарни суще недостойнии раби Твои, Господи, /
о Твоих великих благодеяниях на нас бывших, /
славяще Тя хвалим, благословим, благодарим, поем и величаем Твое благоутробие,/
и рабски любовию вопием Ти://
Благодетелю Спасе наш, слава Тебе.